16 maj 2022
e-lek.pl
Twoja apteka w internecie Infolinia: 801 011 163* pn.-pt. 8 - 19 *opłata max. 35gr/min.
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
Sprawdź aptekę
promocje
kategorie

Polecamy:

Sklep e-Lek.pl - opinie klientów

Farmaceuta - Aptekarz

Kim jest farmaceuta?

Farmaceuta to osoba zajmująca się zawodowo dziedziną farmacji. Farmaceutę pracującego w aptece określa się również mianem aptekarza.

Żyjemy w świecie, w którym ciągle brakuje nam czasu. Jesteśmy coraz bardziej zapracowani i zabiegani. Mało dbamy o swoje zdrowie, przypominamy sobie o nim wtedy, kiedy choroba położy nas lub naszych najbliższych do łóżka. Kiedy nie czujemy się najlepiej nie idziemy wbrew pozorom do lekarza lecz do apteki. Oczekujemy, że zostaniemy obsłużeni profesjonalnie, w miły sposób. Wizyta w aptece ma nam zastąpić wizytę u lekarza. Niejednokrotnie traktujemy farmaceutę jak znawcę wszelkich dolegliwości, który doradzi nam i odpowie na nurtujące pytania. Prawda jest też taka, że chorzy potrzebują bezpośredniego kontaktu z aptekarzem, zwłaszcza zaufanym.

Zadania farmaceuty

Pracownicy aptek: magistrzy i technicy farmacji zajmują się wieloma sprawami. Do ich głównych zadań należy wydawanie pacjentom leków, przepisanych na receptę przez lekarza. Farmaceuci zajmują się także sporządzaniem i wytwarzaniem produktów leczniczych oraz leków recepturowych, klasyfikacją leków oraz sposobem ich przechowywania. Ponadto obsługują urządzenia stanowiące wyposażenie aptek, wykonują prace techniczne takie jak przyjmowanie i rozmieszczanie preparatów  oraz administracyjne, czyli np. sprawdzanie i sortowanie recept podlegających refundacji. Dobry farmaceuta to również dobry psycholog, który potrafi wczuć się w daną sytuacje i podnieść pacjenta na duchu.

Odpowiedzialność

Na osobach ,które zdecydowały się wykonywać ten zawód ciąży wielka odpowiedzialność. Podczas wydawania leku nie może być mowy o najdrobniejszej pomyłce. Dlatego tak ważne w tym zawodzie prócz dużej wiedzy są dokładność i spostrzegawczość. Ważna też w pracy farmaceuty jest podzielność uwagi. Bardzo często są sytuacje w których trzeba jednocześnie wykonać wiele czynności naraz: wydawać leki, pobierać opłatę i bardzo często odpowiadać na pytania dociekliwych pacjentów .Ogromny asortyment leków jaki posiada każda z aptek wymaga świetnej pamięci i orientacji ich rozmieszczenia.

Kwalifikacje

Farmaceuci wykonujący zawód w aptece lub hurtowni farmaceutycznej zobowiązani są do ciągłego podwyższania swoich kwalifikacji przez uczestnictwo w ciągłych szkoleniach. Szkolenia te mogą odbywać się w formach wykładów, kursów czy konferencji. Na bieżąco muszą  śledzić nowości pojawiające się na rynku, znać ich skład, zastosowanie i dawkowanie. Nie da się ukryć tego, że o sprzedawanych lekach powinien posiadać jak najwięcej informacji. Dzięki temu w będzie mógł odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pacjenta pytania.

Apteki internetowe

Nie można zapomnieć o farmaceutach, którzy zdecydowali się na pracę w aptekach internetowych. Często nie mamy z nimi kontaktu bezpośredniego "przy okienku", lecz tylko kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem strony internetowej danej apteki. Odgrywają oni istotną rolę przy składaniu przez nas zamówień. Często bywa tak, że zanim złożymy zamówienie to kontaktujemy się z pracownikiem apteki, aby uzyskać jak najwięcej informacji na temat działania danego leku, jego składu i ewentualnych przeciwwskazań i działań niepożądanych. Dzięki profesjonalnemu podejściu farmaceuty nasze zakupy są udane i my jesteśmy w pełni zadowoleni. Praca w aptece internetowej różni się od pracy w aptece stacjonarnej. Farmaceuta nie ma tutaj do czynienia z lekami dostępnymi na receptę. Jego praca polega na przygotowywaniu zamówień złożonych przez pacjentów i sprzedawaniu poszczególnych produktów leczniczych oraz suplementów diety. Ponadto farmaceuta w aptece internetowej służy swoją wiedzą i udziela porad. Apteka internetowa umożliwia anonimowość przez co pacjenci mogą zadawać krępujące ich pytania.

Szanujmy ich pracę, gdyż to oni jako ostatnie ogniwo dbają o nasze zdrowie. Dbajmy o to, by każda nasza wizyta w aptece "przy okienku" lub w aptece internetowej nie była kłopotliwa dla obydwu stron.


POWRÓT<<<koszyk
   Prawo odstąpienia >
   Reklamacja >
bestsellery
1. Ringosol- microspray do nosa >
2. Alfalipon prodiab >
3. Flexigen maść do stóp >
4. Slow-Mag B6 >
5. **Novocardia >
6. Wkładki urologiczne SENI LADY Super >
7. Dafurag max 100 mg x 15 tabl. >
8. *Urosept >
9. VICHY Kompleks uzupełniający >
10. Otrivin Allergy >
11. EXTRA STRONG Balsam rozgrzewający >
12. Blephaclean sterylne chusteczki >
13. PILARIX Krem nawilżajaco-pielęgnacyjny >
14. Molekin B12 x 60 tabl. >
15. Antotalgin Sprey >
zapisz się, a będziesz otrzymywał najświeższe informacje o naszej ofercie
W naszej aptece internetowej nie sprzedajemy leków na receptę.
                    
mastercard visa inteligo przelewy24
Copyright © 2006-2012 e-lek.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - All rights reserved
bh_inner