26 październik 2021
e-lek.pl
Twoja apteka w internecie Infolinia: 801 011 163* pn.-pt. 8 - 19 *opłata max. 35gr/min.
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
Sprawdź aptekę
promocje
kategorie

Polecamy:

Sklep e-Lek.pl - opinie klientów

Grypoodporni


      To, czy obecny atak grypy lub poprzedni wybuch epidemii ptasiej grypy można uznać za przesadnie nagłośnione, jest kwestią sporną. Jednak większość specjalistów w dziedzinie chorób zakaźnych zgadza się z tym, że pojawiająca się raz na kilkadziesiąt lat światowa pandemia grypy jest nieunikniona.

Wirus grypy każdego roku atakuje drogi oddechowe miliona osób. Grypa jest bardzo zaraźliwa i przenosi się z jednej osoby na drugą poprzez wydzieliny z dróg oddechowych podczas kaszlu i kichania. Wydzieliny zawierające wirusy zakażają powietrze, dłonie i powierzchnie otoczenia. Objawy grypy obejmują gorączkę, kaszel, ból gardła, katar lub zatkany nos, bóle głowy i mięśni, często także silne zmęczenie. Rzadsze są nudności, wymioty i biegunka. Powrót do zdrowia trwa około tygodnia, chociaż uczucie zmęczenia można odczuwać jeszcze tygodniami. Infekcja ma zróżnicowany przebieg, od umiarkowanej choroby po zapalenie płuc, może wymagać leczenia szpitalnego, a nawet prowadzić do śmierci. Zapobieganie grypie powinno być strategią długotrwałą, bez względu na to, czy jest to grypa świńska, ptasia, małpia, czy jakakolwiek inna, która może przenieść się z jednego gatunku na drugi i dotknąć ludzkość. Co należy robić? W przypadku wystąpienia pandemii opracowywane i gromadzone są najnowsze leki przeciwwirusowe. Jednak duże możliwości wykazują alternatywne metody walki z grypą. Jedną ze strategii będących wielką szansą jest podnoszenie naturalnych poziomów glutationu. Zacznijmy jednak od omówienia kilku prostych rzeczy.

 

informacje podstawowe


Kilka porad na co dzień:

• Myj ręce! Wirus grypy jest delikatną cząsteczką organiczną, która nie przeżyje długo bez ciepłego i wilgotnego środowiska żywego organizmu. Jest wrażliwy na mydła i detergenty, szybko ginie na skutek szorowania.

• Zasłaniaj twarz! Wydzieliny z nosa, gardła i ust zawierają miliony wirusów. Kichając, roztaczasz niewidoczną mgiełkę pełną wirusów. Jeżeli zachorujesz, zostań w domu, miej na względzie swoich współpracowników i kolegów. Kiedy kichasz lub kaszlesz, zasłaniaj twarz dłonią lub chusteczką higieniczną.

• Sprzątaj! Biurka, poręcze, długopisy, telefony nazywamy nosicielami. To do nich wirusy mogą przylgnąć i przeżyć godzinę lub dłużej, jeżeli nie zostaną odpowiednio wyczyszczone.

• Nie pocieraj nosa! Ludzie dotykają swojej twarzy średnio 6-12 razy w ciągu minuty. Zbliżanie dłoni do twarzy umożliwia wirusowi przedostanie się do nosa, ust i oczu, powierzchni idealnych dla wniknięcia wirusa do krwiobiegu.

• Dbaj o właściwy poziom glutationu w organizmie, na przykład systematycznie zażywając Immunocal. Jakie są inne sposoby zapobiegania grypie?

 

Szczepienie

Problem polega na tym, że każdego roku trzeba opracowywać nowe szczepionki, ponieważ wirus grypy zmienia się lub mutuje. Badacze muszą wysnuwać przypuszczenia oparte na własnej wiedzy i doświadczeniu, by przewidywać, jaka odmiana będzie następna. Zdarza się, że pojawiają sie nowe odmiany grypy atakujące nawet całkowicie zdrowe osoby. W ciągu lat w wirusie dokonują się bardzo duże zmiany. A to może doprowadzić do światowej epidemii, która może zabić nawet miliony osób. Mimo że możliwe są powikłania związane z poddaniem się szczepieniu przeciwko grypie, zaleca się je osobom należącym do grupy wysokiego ryzyka.


Leczenie standardowe


W tym przypadku przeważa zdrowy rozsądek. Dobrze się odżywiaj, wysypiaj się, odpowiednio nawadniaj organizm i rób wszystko, by twój organizm był w jak najlepszej formie i mógł zwalczać choroby.Jeżeli zachorujesz na grypę, lekarz zaleci ci pozostanie w łóżku, picie dużej ilości płynów, przyjmowanie leków przeciwgorączkowych i przeciwbólowych dostępnych bez recepty, a czasami środków ułatwiających oddychanie lub leków przeciwkaszlowych. Antybiotyki nie zwalczą wirusów, ale lekarz czasami je przepisuje, jeżeli uzna, że doszło również do zakażenia bakteryjnego, takiego jak zapalenie zatok lub zapalenie ucha. Standardowe leczenie nie zwalcza bezpośrednio wirusa grypy. Jego głównym celem jest złagodzenie objawów choroby.


Podnoszenie poziomu glutationu

Teoria oraz wyniki badań laboratoryjnych wskazujące na podnoszenie poziomu glutationu w celu zwalczania wirusa grypy skłoniły kilka zespołów badaczy do przeprowadzenia prób na człowieku. Grupa europejskich badaczy na Uniwersytecie Genoa we Włoszech była jedną z pierwszych, które przeprowadziły próbę na podnoszenie poziomu glutationu w ludzkiej infekcji grypy. Osobom biorącym udział w badaniu podano placebo lub NAC (N-acetylocysteinę). NAC jest lekiem, który skutecznie podnosi poziom glutationu, choć po jego przyjęciu często występują skutki uboczne. Badane osoby przyjmowały środki przez pół roku w czasie pokrywającym się częściowo z okresem największej zachorowalności na grypę. Uczestnicy prowadzili codzienny rejestr, zapisując swój stan zdrowia i objawy, a niektórych poddano badaniu na obecność przeciwciał grypy. Mimo iż NAC nie zapewnił całkowitej ochrony przed zarazkami grypy, efekty jego przyjmowania były zdumiewające. Podczas badania osób przyjmujących NAC i chorujących na grypę jedynie u jednej czwartej z nich wystąpiły objawy. Dla porównania, u około 80 procent mężczyzn i kobiet przyjmujących placebo stwierdzono wyraźne objawy grypy. Podnoszenie poziomu glutationu znacznie obniżyło  prawdopodobieństwo wystąpienia objawów grypy. Ponadto NAC przyjmowało dziewięć na dziesięć badanych osób, które nie musiały pozostać w łóżku. Osoby, u których podniesiono poziom glutationu, wykazywały mniej objawów, a te, które wystąpiły, były słabsze, skrócił się też czas rekonwalescencji. Podnoszenie poziomu glutationu jest więc niezbędnym elementem profilaktyki i leczenia grypy.


Jimmy Gutman jest wysoko wykwalifikowanym specjalistą medycyny ratunkowej i rodzinnej. Studiował na University of Calgary oraz EmoryUniversity w Georgii. Po powrocie do Kanady rozpoczął karierę naukową w McGill University w Montrealu.

 

Cytat: "jedną ze strategii będących wielką szansą na pokonanie grypy jest podnoszenie naturalnego poziomu glutationu"

Autor: dr n. med. Jimmy Gutman, FACEP

POWRÓT>>>

koszyk
   Prawo odstąpienia >
   Reklamacja >
bestsellery
1. *Acidolac Baby >
2. *Raphacholin C >
3. *Rutinoscorbin >
4. Bobodent >
5. Stymen >
6. ALTACET żel >
7. ROMBALSAM UREA 30% Krem 50 ml >
8. Plaster Prestopor >
9. ZIAJA ULGA Peeling enzymatyczny 60 ml >
10. Linomag maść >
11. Asparginian Ekstra >
12. Furoxin >
13. Chlorchinaldin >
14. *Syrop islandzki >
15. Nurofen 200 mg (od 6 lat) >
zapisz się, a będziesz otrzymywał najświeższe informacje o naszej ofercie
W naszej aptece internetowej nie sprzedajemy leków na receptę.
                    
mastercard visa inteligo przelewy24
Copyright © 2006-2012 e-lek.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - All rights reserved
bh_inner