1 październik 2020
e-lek.pl
Twoja apteka w internecie Infolinia: 801 011 163* pn.-pt. 8 - 19 *opłata max. 35gr/min.
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
Sprawdź aptekę
promocje
kategorie

Polecamy:

Sklep e-Lek.pl - opinie klientów

Ultravox maxe

Postać: pastyl.do ssan.
Producent: US PHARMACIA SP. Z O.O.
24 pastylki miętowe 17,99 zł szt.
Ultravox Maxe smak miętowy jest stosowany w krótkotrwałym łagodzeniu objawów stanu zapalnego gardła, takich jak: ból, obrzęk i trudności w połykaniu, u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat. Działanie:

Ultravox Maxe smak miętowy zawiera substancję czynną flurbiprofen. Flurbiprofen należy do grupy leków zwanych niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Leki te działają poprzez zmianę sposobu odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę.

Ultravox Maxe smak miętowy jest stosowany w krótkotrwałym łagodzeniu objawów stanu zapalnego gardła, takich jak: ból, obrzęk i trudności w połykaniu, u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.Skład:

Substancją czynną leku jest flurbiprofen. Jedna pastylka twarda zawiera 8,75 mg flurbiprofenu. Pozostałe składniki leku to: sacharoza, glukoza ciekła, makrogol 300 (E-1521), olejek eteryczny miętowy i lewomentol.Dawkowanie:

Zawsze należy przyjmować Ultravox Maxe smak miętowy dokładnie w sposób opisany w tej ulotce lub zalecony przez lekarza lub farmaceutę.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: w razie potrzeby 1 pastylka co 3-6 godzin.

Nie należy przyjmować więcej niż 5 pastylek na dobę. Powoli ssać 1 pastylkę do jej rozpuszczenia w jamie ustnej. Zawsze należy przemieszczać pastylkę w jamie ustnej, aż do jej rozpuszczenia.

Stosowanie u dzieci

Nie należy podawać tego leku dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Ten lek przeznaczony jest wyłącznie do krótkotrwałego leczenia. Należy przyjmować jak najmniejszą liczbę pastylek przez jak najkrótszy czas, konieczny do złagodzenia objawów. Jeśli wystąpi podrażnienie jamy ustnej, leczenie flurbiprofenem należy przerwać.

Nie należy przyjmować leku Ultravox Maxe smak miętowy dłużej niż 3 dni, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli samopoczucie nie ulega poprawie, jeśli pogarsza się lub rozwijają się nowe objawy.Opakowanie:

Opakowanie zawiera 12 pastylek.Przechowywanie:

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla dzieci.Uwagi:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. Nie stosować jeśli pacjent choruje na astmę, miał świszczący oddech lub duszność, obrzęk twarzy lub wysypkę skórną ze świądem (pokrzywkę) po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub jakiegokolwiek leku z grupy tzw. niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ); jeśli obecnie lub w przeszłości stwierdzono u pacjenta owrzodzenie w żołądku lub jelitach (dwa lub więcej epizodów owrzodzenia żołądka lub dwunastnicy); jeśli u pacjenta wystąpiło krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, ciężkie zapalenie jelita grubego lub zaburzenia dotyczące krwi po stosowaniu innego leku z grupy NLPZ; jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży; jeśli u pacjenta stwierdzono ciężką niewydolność serca, wątroby lub nerek.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania Ultravox Maxe należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą: jeśli u pacjenta kiedykolwiek stwierdzono astmę lub alergie, jeśli u pacjenta stwierdzono zapalenie migdałków (obrzęk migdałków) lub jeśli istnieje podejrzenie zakażenia bakteryjnego (gdyż pacjent może wymagać podania antybiotyku), jeśli u pacjenta stwierdzono chorobę układu krążenia, wątroby lub nerek, jeśli pacjent przebył udar, jeśli pacjent cierpi na choroby jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, chorobę Leśniowskiego-Crohna), jeśli pacjent ma nadciśnienie, jeśli pacjent cierpi na przewlekłą chorobę autoimmunologiczną (w tym toczeń rumieniowaty układowy lub mieszaną chorobę tkanki łącznej), jeśli pacjent jest w podeszłym wieku, gdyż wówczas z większym prawdopodobieństwem mogą wystąpić działania niepożądane wymienione w tej ulotce, jeśli pacjentka jest w pierwszych 6 miesiącach ciąży lub jeśli karmi piersią.

Podczas stosowania Ultravox Maxe smak miętowy

Po wystąpieniu pierwszych objawów reakcji skórnej (wysypka, złuszczanie) lub innych objawów reakcji alergicznej, należy zaprzestać stosowania tego leku i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Należy zgłaszać lekarzowi wszelkie niecodzienne objawy dotyczące jamy brzusznej (szczególnie krwawienie). Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli samopoczucie nie ulega poprawie, jeśli pogarsza się lub rozwijają się nowe objawy. Stosowanie leków zawierających flurbiprofen może wiązać się z niewielkim wzrostem ryzyka ataku serca (zawału serca) lub udaru. Ryzyko jest większe przy stosowaniu wysokich dawek i przy długotrwalym stosowaniu leku. Nie należy przekraczać rekomendowanej dawki leku oraz czasu leczenia (3 dni).

Dzieci i młodzież

Nie należy podawać tego leku dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 12 lat.

Ultravox Maxe smak miętowy a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich przyjmowanych obecnie lub w ostatnim czasie lekach, w tym dostępnych bez recepty. Szczególnie należy powiedzieć o przyjmowaniu: małych dawek kwasu acetylosalicylowego (do 75 mg na dobę), leków stosowanych w nadciśnieniu lub niewydolności serca (leki hipotensyjne, glikozydy nasercowe), leków wpływających na równowagę wodną (diuretyki, w tym oszczędzające potas), leków rozrzedzających krew (przeciwzakrzepowe, przeciwpłytkowe), leków na dnę (probenecid, sulfinpirazon), innych leków z grupy NLZP lub kortykosteroidów (np. celekoksyb, ibuprofen, sól sodowa diklofenaku lub prednizolon), mifeprostonu (lek stosowany w celu terminacji ciąży), antybiotyków z grupy chinolonów (np. cyprofloksacyna), cyklosporyny lub takrolimusu (leki stosowane w supresji układu odpornościowego), fenytoiny (lek stosowany w leczeniu padaczki), metotreksatu (lek stosowany w leczeniu chorób autoimmunologicznych lub nowotworów), litu lub selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (leki stosowane w leczeniu depresji), doustnych leków przeciwcukrzycowych (stosowanych w leczeniu cukrzycy), zidowudyny (stosowanej w celu leczenia zakażenia wirusem HIV).

Stosowanie Ultravox Maxe smak miętowy z jedzeniem, piciem i alkoholem

W czasie leczenia Ultravox Maxe smak miętowy należy unikać picia alkoholu, gdyż może to zwiększać ryzyko krwawienia z żołądka lub jelit.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Flurbiprofen należy do grupy leków, które mogą wpływać na płodność u kobiet. Efekt ten ulega odwróceniu po odstawieniu leku. Jest mało prawdopodobne, aby pastylki te wpływały na możliwość zajścia w ciążę, gdy są przyjmowane okazjonalnie, jednakże należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem tego leku, jeśli u pacjentki występowały problemy z zajściem w ciążę.

Nie należy przyjmować tego leku, jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży. Jeśli pacjentka jest w pierwszych 6 miesiącach ciąży lub jeśli karmi piersią, przed przyjęciem tego leku powinna skonsultować się z lekarzem.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn

Nie prowadzono badań dotyczących wpływu tego leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Jednakże po przyjęciu leków z grupy NLPZ mogą wystąpić zawroty głowy lub zaburzenia widzenia. Jeśli wystąpią w/w objawy, nie należy prowadzić projazdów i obsługiwać maszyn.

Ultravox Maxe smak miętowy zawiera sacharozę i glukozę

Ten lek zawiera sacharozę i glukozę. Jeśli u pacjenta stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów, przed przyjęciem tego leku należy skonsultować się z lekarzem.

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

NALEŻY PRZERWAĆ PRZYJMOWANIE leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem jeśli wystapią poniższe objawy: objawy reakcji alergicznych, np. astma, niewyjaśniony świszczący oddech lub skrócony oddech, świąd, nieżyt nosa, wysypki skórne, i inne, obrzęk twarzy, języka lub gardła powodujący trudności w oddychaniu, kołatanie serca, spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu (mogą wystąpić nawet przy pierwszym użyciu leku), ciężkie reakcje skórne takie jak łuszczenie, powstawanie pęcherzy.

Jeżeli wystąpią jakiekolwiek z poniższych objawów lub objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Działania niepożądane, które mogą wystąpić:

Często (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 10 osób) : zawroty głowy, ból głowy, podrażnienie gardła, owrzodzenie jamy ustnej i ból jamy ustnej, ból gardła, dyskomfort lub nietypowe odczucia w jamie ustnej (takie jak uczucie ciepła, pieczenie, mrowienie, cierpnięcie, itp.), nudności i biegunka, mrowienie i świąd skóry.

Niezbyt często (mogą dotyczyć mniej niż 1 na 100 osób) : ospałość, uczucie senności lub trudności w zasypianiu, zaostrzenie astmy, świszczący oddech, duszność, pęcherze w jamie ustnej i gardle, uczucie drętwienia gardła, suchość w jamie ustnej, uczucie palenia w ustach, zaburzenia smaku, wzdęcia brzucha, ból brzucha, wiatry, zaparcia, niestrawność, wymioty, zmniejszenie czucia w gardle, gorączka, ból, wysypki skórne, świąd skóry.

Rzadko (mogą dotyczyć mniej niż jednej na 1 000 osób) : reakcja anafilaktyczna.

Częstość nieznana (nie można ocenić częstości na podstawie dostępnych danych) : niedokrwistość, małopłytkowość (mała liczba płytek krwi, co może powodować powstawanie siniaków i krwawienia), opuchlizna (obrzęk), wysokie ciśnienie krwi, niewydolność serca lub atak serca, ciężkie postacie reakcji skórnych, takie jak reakcje pęcherzowe, włączając zespół Stevensa- Johnsona, zespół Lyell’s i toksyczna nekroliza naskórka, zapalenie wątroby.Podmiot odpowiedzialny:

US Pharmacia Sp. z o.o., ul. Ziębicka 40, 50-507 Wrocław
Opinie naszych klientów

Ten produkt nie ma jeszcze opinii. Możesz być pierwszy.
Dodaj własną opinię

Aby dodać opinię musisz być zalogowany
Kliknij tutaj aby się zalogować
koszyk
   Prawo odstąpienia >
   Reklamacja >
bestsellery
1. Asparginian Ekstra >
2. Chlorchinaldin >
3. *Rutinoscorbin >
4. Pyrosal >
5. Dentosept A >
6. *Naturkaps Tran 500mg >
7. Lino complex A+E+F >
8. Gastro Protect >
9. Neomag Cardio >
10. Nizoral szampon >
11. APOD3 Forte 2000j.m. x 60 kap >
12. Prostamol uno >
13. SU-HO Plus Spray do uszu >
14. Doppelherz Aktiv Lecytyna Forte 1200 >
15. *Laremid >
zapisz się, a będziesz otrzymywał najświeższe informacje o naszej ofercie
W naszej aptece internetowej nie sprzedajemy leków na receptę.
                    
mastercard visa inteligo przelewy24
Copyright © 2006-2012 e-lek.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - All rights reserved
bh_inner