21 maj 2022
e-lek.pl
Twoja apteka w internecie Infolinia: 801 011 163* pn.-pt. 8 - 19 *opłata max. 35gr/min.
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
Sprawdź aptekę
promocje
kategorie

Polecamy:

Sklep e-Lek.pl - opinie klientów

Test diagopsa do wykrywania nowotworu prostaty

Rodzaj: Sprzęt Medyczny
1 zest. 21,01 zł szt.
DiagoPSA to test:
• Prosty - do samodzielnego wykonania w domu o każdej porze dnia
• Wiarygodny - dokładność testu wynosi ponad 96%
• Szybki - wynik w ciągu 10 minut
• Czuły - stężenie graniczne PSA, na który opiera się działanie testu wynosi 4 ng/ml

DiagoPSA TEST jest nowością na polskim rynku farmaceutycznym! Test jest polecany wszystkim mężczyznom w średnim wieku, którzy chcą upewnić się, iż nie cierpią na schorzenia gruczołu prostaty.

DiagoPSA TEST jest stosowany do wykrywania podwyższonego stężenia swoistego antygenu sterczego (PSA), co może się wiązać z powiększeniem gruczołu prostaty (łagodny przerost prostaty) lub, w niektórych wypadkach, oznaczać występowanie raka prostaty. Przeprowadzenie testu wśród zdrowych mężczyzn pozwala na wykrycie osób chorych wtedy, gdy nie mają jeszcze objawów choroby nowotworowej.

Problemy z gruczołem krokowym (prostatą) ma coraz więcej mężczyzn w wieku średnim, zwłaszcza po pięćdziesiątym roku życia. Rak gruczołu krokowego jest najczęściej spotykanym nowotworem złośliwym u mężczyzn i stanowi on 20 % wszystkich nowotworów. W Polsce rak prostaty pod względem częstości występowania znajduje się na trzecim miejscu, zaraz po raku płuc i żołądka. Stanowi on około 5% wszystkich zgonów z powodu nowotworów u mężczyzn. Wczesne zdiagnozowanie zmian chorobowych w obrębie gruczołu prostaty, nawet nowotworowych oraz podjecie prawidłowego leczenia dają dużą szansę na powstrzymanie rozwoju choroby.

Co to jest PSA?
PSA jest skrótem od angielskiej nazwy „Prostate Specific Antigen” (swoisty antygen sterczowy). PSA stosuje się w diagnostyce i praktyce klinicznej jako marker raka prostaty (marker nowotworowy jest to substancja, której zwiększone stężenie można wiązać z obecnością i rozwojem choroby nowotworowej). Komórki raka gruczołu krokowego uwalniają PSA do krwi łatwiej niż niezmienione chorobowo komórki prostaty. Wzrost stężenia tego antygenu we krwi może nasuwać podejrzenie nowotworu.

Kiedy należy wykonać DiagoPSA test w celu określenia poziomu antygenu PSA?
Każdy mężczyzna po ukończeniu 50 roku życia powinien raz w roku mieć oznaczony poziom (stężenie) PSA w surowicy krwi. Jeśli w najbliższej rodzinie pacjenta (ojciec, bracia) były przypadki występowania raka prostaty badanie to należy wykonywać już od 40 roku życia. Oznaczenie poziomu PSA stosując test DiagoPSA jest wstępnym etapem profilaktyki i diagnostyki schorzeń gruczołu krokowego.



W jaki sposób działa DiagoPSA test?
Stężenie swoistego antygenu sterczowego jest mierzone w próbce krwi. Próbkę krwi pobieramy z opuszki palca bezboleśnie, nakłuwając specjalnym urządzeniem znajdującym się w zestawie testowym. Następnie przy użyciu pipety przenosimy ją na płytkę testową. Dodajemy bufor i czekamy na wynik 10 minut. Stężenie graniczne, na którym opiera się działanie testu, wynosi 4 ng/ml.

Co warto wiedzieć o teście DiagoPSA?
Każdy mężczyzna wykonując samodzielnie DiagoPSA test będzie mógł zaledwie w ciągu 10 minut ustalić czy w jego organizmie zaczyna się dziać coś niepokojącego. Jeżeli tak, wykonanie testu będzie pierwszym krokiem do uświadomienia sobie zagrożenia i zwrócenia się do lekarza specjalisty o pomoc w dalszej walce z chorobą

Jaki jest prawidłowy poziom PSA we krwi?
-> U zdrowych mężczyzn PSA przedostaje się do krwiobiegu w śladowych ilościach.Zakres prawidłowego stężenia PSA w surowicy krwi wynosi od 0,0 do 4,0 ng/ml.
-> Podwyższone stężenie (większe niż 4 ng/ml) może być istotnym sygnałem świadczącym o możliwej chorobie prostaty i powinno być wskazaniem do dalszej diagnostyki.

Kiedy obserwujemy wzrost stężenia PSA we krwi?
Wzrost poziomu PSA jest spowodowany uszkodzeniem komórek prostaty i przenikaniem w większych ilościach tego antygenu do krwi. Zazwyczaj może to świadczyć o toczącym się w sterczu(prostacie) procesie chorobowym.

Najczęstrzymi chorobami, które mogą powodować wzrost stężenia PSA w surowicy są:
-> rak prostaty,
-> zapalenie gruczołu krokowego
-> łagodny rozrost prostaty
Opinie naszych klientów

Ten produkt nie ma jeszcze opinii. Możesz być pierwszy.
Dodaj własną opinię

Aby dodać opinię musisz być zalogowany
Kliknij tutaj aby się zalogować
koszyk
   Prawo odstąpienia >
   Reklamacja >
bestsellery
1. Alfalipon prodiab >
2. Ringosol- microspray do nosa >
3. Dermosan >
4. Flexigen maść do stóp >
5. Blephaclean sterylne chusteczki >
6. Slow-Mag B6 >
7. *VICHY Dezodorant w kulce >
8. VICHY Kompleks uzupełniający >
9. Dafurag max 100 mg x 15 tabl. >
10. Otrivin Allergy >
11. Wkładki urologiczne SENI LADY Super >
12. EXTRA STRONG Balsam rozgrzewający >
13. PILARIX Krem nawilżajaco-pielęgnacyjny >
14. Molekin B12 x 60 tabl. >
15. Antotalgin Sprey >
zapisz się, a będziesz otrzymywał najświeższe informacje o naszej ofercie
W naszej aptece internetowej nie sprzedajemy leków na receptę.
                    
mastercard visa inteligo przelewy24
Copyright © 2006-2012 e-lek.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - All rights reserved
bh_inner