21 luty 2019
e-lek.pl
Twoja apteka w internecie Infolinia: 801 011 163* pn.-pt. 8 - 19 *opłata max. 35gr/min.
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
Sprawdź aptekę
promocje
kategorie

Polecamy:

Sklep e-Lek.pl - opinie klientów

Paracetamol 500 polfa łódź

Rodzaj: Produkt Leczniczy
Postać: tabl.
Producent: POLFA- ŁÓDZ
50 tabl. 5,69 zł
chwilowo niedostępny
20 tabl. 4,08 zł
chwilowo niedostępny
6 tabl. 2,29 zł
chwilowo niedostępny
10 tabl. 2,68 zł
chwilowo niedostępny
Lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Stosowany w bólach różnego pochodzenia między innymi bóle głowy, miesiączkowe, stawowe, mięśniowe, występujące po urazach, po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych; w chorobach przeziębieniowych i grypie.

Skład leku:
Jedna tabletka zawiera:
paracetamol - 500 mg,
Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, stearynian magnezu, sorbitol, poliwidon.

Opis działania:
Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Nie działa przeciwzapalnie.

Wskazania terapeutyczne:
Stosuje się w bólach różnego pochodzenia m.in. w bólach: głowy (także migrenowych), miesiączkowych, stawowych, mięśniowych, występujących po urazach, po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych. Lek podaje się również w stanach grypopodobnych przebiegających z podwyższoną temperaturą; jest szczególnie przydatny dla osób uczulonych na salicylany. Nie podrażnia błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Przeciwskazania:
Uczulenie na paracetamol, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, pierwszy trymestr ciąży.

Zalecane środki ostrożności:
Unikać stosowania paracetamolu u alkoholików oraz pacjentów z zaburzeniami wątroby lub nerek.
W czasie stosowania paracetamolu nie wolno spożywać żadnych napojów alkoholowych; szczególne zagrożenie uszkodzenia wątroby istnieje u chorych głodzonych.

Interakcje:
Paracetamol nasila działanie doustnych środków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny.
Łączne podawanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek.
Salicylamid wydłuża czas wydalania paracetamolu.
Rifampicyna, leki przeciwpadaczkowe, leki nasenne i inne leki indukujące enzymy mikrosomalne stosowane łącznie z paracetamolem nasilają ryzyko uszkodzenia wątroby.
Paracetamol stosowany łącznie z inhibitorami MAO może wywołać stan pobudzenia i wysoką gorączkę.
Metoklopramid przyśpiesza a wszystkie cholinolityki opóźniają wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego.
Paracetamol nasila działanie ośrodkowe kofeiny.

Ostrzeżenia specjalne:
Bez porozumienia z lekarzem nie stosować leku dłużej niż 10 dni.

Dawkowanie:
O ile lekarz nie zaleci inaczej : dorośli - 1 tabletka co 3-4 godziny.

Maksymalna dawka dobowa przy stosowaniu krótkotrwałym nie powinna przekraczać 8 tabletek na dobę, a przy długotrwałym 5 tabletek na dobę.

Przedawkowanie:
Objawy przedawkowania z reguły ujawniają się po dwóch godzinach. Są to: bolesność w okolicy wątroby, żółtaczka. Czasami wcześniej pojawiają się nudności i wymioty.

Sposób postępowania przy przedawkowaniu:
a) jeśli pacjent jest przytomny - spowodować wymioty; nie podawać węgla aktywowanego,
b) pacjenta jak najszybciej przewieźć do szpitala ponieważ o skuteczności postępowania leczniczego decyduje jak najszybszy kontakt z fachowym personelem medycznym.

Antidotum (odtrutka): do 24 godzin po przedawkowaniu: N-acetylocysteina, metionina. Przedawkowany paracetamol może spowodować ciężkie uszkodzenie wątroby szczególnie u osób, które wcześniej się głodziły lub u osób nadużywających alkoholu.

Działania niepożądane:
W rzadkich przypadkach nadwrażliwości osobniczej mogą wystąpić:
- skórne odczyny alergczne: świąd, pokrzywka, wysypka, rumień,
- zaburzenia ze strony układu pokarmowego: pieczenie w nadbrzuszu, nudności, wymioty.
Sporadycznie może wystąpić: trombocytopenia, methemoglobinemia, agranulocytoza.
Przedawkowanie powoduje upośledzenie czynności wątroby oraz nerek.

Nie stosować leku po upływie terminu ważności.

Przechowywanie:
Lek przechowywać w
miejscu niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w
temperaturze do 30oC. Chronić od światła i wilgoci.
Opinie naszych klientów

Ten produkt nie ma jeszcze opinii. Możesz być pierwszy.
Dodaj własną opinię

Aby dodać opinię musisz być zalogowany
Kliknij tutaj aby się zalogować
koszyk
   Prawo odstąpienia >
   Reklamacja >
bestsellery
1. MIOVELIA >
2. **Rutinacea complete >
3. *Rutinoscorbin >
4. MG B6 magnez >
5. Lips Up Serum powiększające usta >
6. Gripex Max HotActiv ( zmiana nazwy na Hot Activ FORTE ) >
7. Phyto RE30 Kuracja przeciw siwym włosom >
8. *Skrzyp Polny Forte BIOTTER >
9. Stoperan >
10. ACERIN FUNGI Krem do stóp przeciwko grzybicy >
11. Kompresy gazowe jałowe (3m) >
12. Octenisept preparat do dezynfekci ran >
13. *VICHY Dercos Neogenic >
14. Voltaren MAX żel >
15. ***Olimp Therm Line HydroFast x 60 tbl. >
zapisz się, a będziesz otrzymywał najświeższe informacje o naszej ofercie
W naszej aptece internetowej nie sprzedajemy leków na receptę.
wakacyjna_wisoska sit.com.pl apartamenty kraków
mastercard visa inteligo przelewy24
Copyright © 2006-2012 e-lek.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - All rights reserved
bh_inner