20 wrzesień 2017
e-lek.pl
Twoja apteka w internecie Infolinia: 801 011 163* pn.-pt. 8 - 19 *opłata max. 35gr/min.
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
Sprawdź aptekę
promocje
kategorie

Polecamy:

Sklep e-Lek.pl - opinie klientów

Paracetamol 500 biofarm

Rodzaj: Produkt Leczniczy
Postać: tabl.
Producent: BIOFARM SP.Z O.O.
20 tabl. 3,21 zł szt.
6 tabl. 1,63 zł szt.
Paracetamol stosuje się w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu. Szczególnie zalecany jest w bólach głowy, migrenach, w bólach reumatycznych, stawowych, mięśniowych i kostnych, w bólach kręgosłupa, pleców i barku, w nerwobólach, w bólu zębów i w bólach menstruacyjnych.

Paracetamol wskazany jest jako lek przeciwgorączkowy w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Szczególnie przydatny jest w przypadku nadwrażliwości na salicylany.
Działanie:
Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo w sposób zbliżony do salicylanów. Pozbawiony jest większości ich działań niepożądanych. Obniża tylko temperaturę chorobowo podwyższoną nie wpływając na prawidłową ciepłotę ciała. Nie działa przeciwzapalnie.

Przeciwwskazania
Uczulenie na paracetamol lub inne składniki leku oraz ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie zaleca się stosowania paracetamolu w pierwszych trzech miesiącach ciąży. Nie można go stosować po nadużyciu alkoholu oraz w sytuacjach uzależnienia od alkoholu

Zalecane środki ostrożności i ostrzeżenia specjalne

Paracetamol bez wyraźnego zalecenia lekarza nie powinien być stosowany w kuracji ciągłej u dorosłych dłużej niż przez 10 dni a u dzieci dłużej niż przez 3 dni. Stosowanie leku w okresie ciąży należy ograniczyć do sytuacji koniecznych. W czasie przyjmowania paracetamolu nie wolno spożywać żadnych napojów alkoholowych. W przypadku przedawkowania leku niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Unikać stosowania u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek. Szczególne zagrożenie uszkodzenia wątroby istnieje u chorych głodzonych.

Interakcje
Paracetamol wzmaga działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych. Metoklopramid przyspiesza działanie paracetamolu a salicylamid wydłuża czas jego działania. Leki nasilające aktywność enzymów wątrobowych (rifampicyna, fenobarbital, fenytoina i meprobamat) oraz jednoczesne spożywanie napojów alkoholowych zwiększają ryzyko uszkodzenia wątroby. Łączne podawanie paracetamolu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek. Paracetamol nasila ośrodkowe działanie kofeiny.

Sposób użycia i dawkowanie
Tabletki PARACETAMOL stosuje się doustnie, zwykle 1-2 tabletki jednorazowo. W utrzymującym się bólu dawkę tę można powtórzyć maksymalnie do 4 razy dziennie przyjmując lek w odstępach co najmniej 4 godzinnych. Przy długotrwałym stosowaniu leku dawka dobowa nie powinna przekroczyć 2,6 g. Dzieciom w wieku 6-12 lat podaje się połowę dawki przewidzianej dla dorosłych z zachowaniem większych odstępów czasu pomiędzy poszczególnymi dawkami. Dzieciom w wieku od 3 miesięcy do 6 lat Paracetamol podaje się w ilości 10 mg / kilogram masy ciała / dawkę w odstępach nie mniejszych niż co 6 godzin. Przyjmowanie leku przed posiłkiem podnosi jego skuteczność.

Skład
Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu oraz masę tabletkową do 556 mg.
Opinie naszych klientów

Ten produkt nie ma jeszcze opinii. Możesz być pierwszy.
Dodaj własną opinię

Aby dodać opinię musisz być zalogowany
Kliknij tutaj aby się zalogować
koszyk
   Prawo odstąpienia >
   Reklamacja >
bestsellery
1. *Laremid >
2. Rutinacea complete >
3. Ibuprom >
4. *Urofuraginum >
5. Woda utleniona >
6. Herbapect syrop >
7. SUDOCREM krem Antyseptyczny >
8. Ibuprom MAX >
9. Kompresy gazowe jałowe (3m) >
10. Rutinoscorbin >
11. Opokan >
12. **Ranigast MAX >
13. Polopiryna S >
14. **Cerutin >
15. Ibum Express (dawna nazwa Ibum Forte Minicaps) >
zapisz się, a będziesz otrzymywał najświeższe informacje o naszej ofercie
W naszej aptece internetowej nie sprzedajemy leków na receptę.
wakacyjna_wisoska sit.com.pl apartamenty kraków
mastercard visa inteligo przelewy24
Copyright © 2006-2012 e-lek.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - All rights reserved
bh_inner