29 wrzesień 2020
e-lek.pl
Twoja apteka w internecie Infolinia: 801 011 163* pn.-pt. 8 - 19 *opłata max. 35gr/min.
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
Sprawdź aptekę
promocje
kategorie

Polecamy:

Sklep e-Lek.pl - opinie klientów

Fenistil krople

Rodzaj: Produkt Leczniczy
Postać: krople
Producent: NOVARTIS CONSUMER HEALTH
Dawkowanie: 1 mg/1ml
20 ml 20,6 zł szt.
Leczenie objawowe reakcji uczuleniowych:
pokrzywki, chorób alergicznych górnych dróg oddechowych, takich jak: katar sienny, alergiczny nieżyt nosa, alergii pokarmowych i polekowych. Świąd różnego pochodzenia, z wyłączeniem świądu cholestatycznego. Świąd w chorobach ze zmianami na skórze, takich jak ospa wietrzna. Ukąszenia owadów.

Jako środek wspomagający w wyprysku, w świądowych dermatozach pochodzenia uczuleniowego.


OPIS DZIAŁANIA
Maleinian dimetindenu, pochodna fenidenu jest konkurencyjnym antagonistą receptora histaminowego H1.
Ponadto maleinian dimetindenu wykazuje działanie antykininowe, przeciwcholinergiczne, oraz uspokajające.
Znacznie redukuje nadmierną przepuszczalność naczyń włosowatych związaną z reakcjami nadwrażliwości typu natychmiastowego.
W połączeniu z lekiem przeciwhistaminowym działającym na receptor H2 blokuje działanie histaminy na układ krążenia. Nie posiada działania przeciwwymiotnego.

OGRANICZENIA STOSOWANIA

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Noworodki poniżej 1 miesiąca życia, zwłaszcza wcześniaki. Ciąża, karmienie (patrz poniżej).

Środki ostrożności:
Należy zachować ostrożność w przypadku stosowania u chorych: z jaskrą, zwężeniem szyi pęcherza moczowego (np. w przeroście gruczołu krokowego) oraz z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc.

W przypadku podawania leków przeciwhistaminowych niemowlętom poniżej 1 roku życia, zbyt silne działanie uspokajające może być powiązane z incydentami bezdechu we śnie. Zaleca się wówczas stosowanie leku pod nadzorem medycznym.

Podanie preparatu Fenistil może powodować osłabienie koncentracji. Chorzy, na których wywiera takie działanie winni zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów, lub wykonywania innych czynności wymagających sprawności psychofizycznej (np. obsługi urządzeń mechanicznych).

Ciąża i karmienie:
Kategoria B (wg. klasyfikacji szwajcarskiej).
Badania prowadzone na zwierzętach w związku z oceną bezpieczeństwa stosowania produktu, nie wykazały ani działania potencjalnie teratogennego, ani innego niepożądanego oddziaływania na płód. Nie dokonano oceny bezpieczeństwa stosowania u kobiet ciężarnych.
Badanie przeprowadzone na zwierzętach wykazało, że do mleka matki przechodzą tylko bardzo niewielkie ilości demetindenu i jego metabolitów. Niemniej jednak nie zaleca się stosowania preparatu Fenistil w okresie ciąży i karmienia.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Informacje o działaniach niepożądanych pochodzą z prób klinicznych, oraz kontroli po wprowadzeniu leku do obrotu. W próbach klinicznych obserwowano u 8 % pacjentów senność i osłabienie koncentracji, szczególnie w początkowym okresie leczenia przy stosowaniu wysokich dawek. U małych dzieci opisywano pobudzenie wywołane przez leki przeciwhistaminowe. Dolegliwości żołądkowo-jelitowe (w tym nudności, zgaga, utrata apetytu) suchość w jamie ustnej lub gardle, zawroty głowy, pobudzenie oraz bóle głowy występowały w sporadycznych przypadkach.

Po wprowadzeniu leku do obrotu zgłaszano pojedyńcze przypadki obrzęku języka, wysypki skórnej, kurczy mięśni twarzy i szyi oraz zaburzeń oddychania-być może związane z podawanym lekiem.

INTERAKCJE
Uspokajający efekt leków działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy, takich jak anksjolityki, leki nasenne i alkohol może ulec spotęgowaniu. Połączone działanie preparatu Fenistil i alkoholu może doprowadzić do spowolnienia odruchów. Jednoczesne podawanie inhibitorów MAO może wzmagać działanie przeciwmuskarynowe oraz depresyjne działanie na ośrodkowy układ nerwowy, charakterystyczne dla leków przeciwhistaminowych - nie zaleca się jednoczesnego stosowania. Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne i leki przeciwcholinergiczne podawane z lekami przeciwhistaminowymi mogą wykazywać addycyjne działanie przeciwmuskarynowe, zwiększając ryzyko pogorszenia jaskry lub zatrzymania moczu.

DAWKOWANIE I SPOSÓB PODAWANIA
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: Dawka dobowa wynosi 3-6 mg dimetindenu w 3 równych dawkach. Odpowiada to dawce po 20 do 40 kropli (1 ml/1 mg) 3 razy na dobę.
U pacjentów ze skłonnością do senności należy zalecać 40 kropli przed snem i 20 kropli rano, przy śniadaniu.

SKŁAD LEKU Substancja czynna:
Maleinian dimetindenu 1 mg
Substancje pomocnicze:
Etanol 5% v/v
Środek konserwujący:
E 218
Excip.:
q.s ad 1 ml
Opinie naszych klientów
Średnia ocen:
Agnieszka ocenia:  rewelacyjny na ospę
Polecam przy ospie, dziecko naprawdę się nie drapie, oczywiście trzeba też osobno smarować, żeby zasuszyć krosty, ale nie swędzi już. Dowiedziałam się o tych kroplach dopiero przy drugim dziecku i widziałam różnice, a ospę miał straszną!
Dodaj własną opinię

Aby dodać opinię musisz być zalogowany
Kliknij tutaj aby się zalogować
koszyk
   Prawo odstąpienia >
   Reklamacja >
bestsellery
1. Asparginian Ekstra >
2. *Rutinoscorbin >
3. AMOLOWE na gardło pastylki do ssania >
4. Dentosept A >
5. Pyrosal >
6. *Naturkaps Tran 500mg >
7. Lino complex A+E+F >
8. Gastro Protect >
9. Nizoral szampon >
10. Prostamol uno >
11. Chlorchinaldin >
12. NATURELL Koenzym Q-10 z Witaminą E >
13. Kompresy niejałowe Medicomp >
14. Icemix sztuczny lód w aerozolu >
15. SU-HO Plus Spray do uszu >
zapisz się, a będziesz otrzymywał najświeższe informacje o naszej ofercie
W naszej aptece internetowej nie sprzedajemy leków na receptę.
                    
mastercard visa inteligo przelewy24
Copyright © 2006-2012 e-lek.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - All rights reserved
bh_inner