16 maj 2022
e-lek.pl
Twoja apteka w internecie Infolinia: 801 011 163* pn.-pt. 8 - 19 *opłata max. 35gr/min.
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
O aptece Regulamin Dostawa Kontakt
Sprawdź aptekę
promocje
kategorie

Polecamy:

Sklep e-Lek.pl - opinie klientów

Coldrex maxgrip

Rodzaj: Produkt Leczniczy
Postać: prosz.
Producent: GLAXO WELLCOME GROUP GLAXO WELLCOME HOUSE
Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 saszetka co 4-6h do 4x dziennie
5 sasz. 12,72 zł
chwilowo niedostępny
10 sasz. 12,31 zł
chwilowo niedostępny
Coldrex MaxGrip jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym (paracetamol w maksymalnej dawce),

obkurczajacym naczynia krwionośne błon śluzowych nosa, zmniejszającym przekrwienie, udrożniającym nos i zatoki - (fenylefryna) i uzupełniającym niedobory witaminy C (kwas askorbowy).

Coldrex MaxGrip jest wskazany do krótkotrwałego, objawowego leczenia grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, katarem, zapaleniem zatok.

ZANIM ZASTOSUJE SIĘ COLDREX MAXGRIP
Nie należy stosować preparatu Coldrex MaxGrip w razie nadwrażliwości na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub inne składniki leku oraz w przypadku niewydolności wątroby, ciężkiej niewydolności nerek, nadciśnienia tętniczego, nadczynności tarczycy, cukrzycy, chorób serca.

Preparat jest przeciwwskazany u osób przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne lub leki blokujące receptory beta-adrenergiczne oraz u osób przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy (MAO) i 2 tygodnie po ich zastosowaniu.

ZACHOWAĆ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ STOSUJĄC COLDREX MAXGRIP
U osób ze schorzeniami wątroby istnieje zwiększone ryzyko przedawkowania.
Stosowanie preparatu u dzieci
Nie zaleca się podawania preparatu dzieciom poniżej 12 lat.
Ciąża i karmienie piersią
Przed zażyciem leku podczas ciąży i karmienia piersią należy poradzić się lekarza.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
Coldrex MaxGrip nie powoduje senności i nie wpływa negatywnie na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.

Stosowanie innych leków
Należy zasięgnąć porady lekarza w przypadku zażywania takich preparatów jak metoklopramid, dromperydon, cholestyramina, warfaryna.

Informacje zawarte w tej ulotce mogą także dotyczyć leków stosowanych w przeszłości lub tych, które będą stosowane w przyszłości.
Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

JAK STOSOWAĆ COLDREX MAXGRIP ?
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
Jedna saszetka preparatu Coldrex MaxGrip co 4 do 6 godzin. Nie stosować więcej niż 4 saszetki na dobę.
Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej - preparatu Coldrex MaxGrip nie należy stosować dłużej niż siedem dni.

W przypadku wrażenia , że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Sposób podawania
Przed podaniem proszek należy rozpuścić w gorącej wodzie.
Wsypać zawartość jednej saszetki do szklanki, uzupełnić do połowy gorącą wodą, dobrze wymieszać i wypić. W razie potrzeby dolać zimnej wody lub dosłodzić.

Nie stosować jednocześnie innych leków przeciw grypie i przeziębieniu, leków udrożniających nos oraz innych preparatów zawierających paracetamol.

W przypadku zażycia większej dawki niż zalecana
W przypadku zażycia więcej niż 4 saszetek preparatu w ciągu 24 godzin należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, nawet jeżeli nie występują żadne objawy niepożądane, ze względu na ryzyko opóźnionego, poważnego uszkodzenia wątroby.

Możliwe działania niepożądane
Lek Coldrex MaxGrip stosowany zgodnie z zaleceniami jest dobrze tolerowany.

Mogą wystąpić wysypki skórne i inne objawy alergiczne związane z zażywaniem paracetamolu.
Aminy sympatykomimetyczne mogą powodować podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi z towarzyszącymi mu bólem i zawrotami głowy, wymiotami, biegunką, bezsennością i w rzadkich przypadkach kołataniem serca, jednak informacje o występowaniu objawów niepożądanych po zastosowaniu fenylefryny zgodnie z zaleceniami są nieliczne.

PRZECHOWYWANIE LEKU COLDREX MAXGRIP
Nie stosować leku po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

SKŁAD
1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu, 10 mg chlorowodorku fenylefryny i 40 mg kwasu askorbowego oraz substancje pomocnicze: sacharozę, kwas cytrynowy, cytrynian sodu, skrobię kukurydzianą, cyklaminian sodu, sacharynian sodu, bezwodną krzemionkę koloidalną, aromat cytrynowy, naturalną kurkuminę
Opinie naszych klientów

Ten produkt nie ma jeszcze opinii. Możesz być pierwszy.
Dodaj własną opinię

Aby dodać opinię musisz być zalogowany
Kliknij tutaj aby się zalogować
koszyk
   Prawo odstąpienia >
   Reklamacja >
bestsellery
1. Ringosol- microspray do nosa >
2. Alfalipon prodiab >
3. Flexigen maść do stóp >
4. Slow-Mag B6 >
5. **Novocardia >
6. Wkładki urologiczne SENI LADY Super >
7. Dafurag max 100 mg x 15 tabl. >
8. *Urosept >
9. VICHY Kompleks uzupełniający >
10. Otrivin Allergy >
11. EXTRA STRONG Balsam rozgrzewający >
12. Blephaclean sterylne chusteczki >
13. PILARIX Krem nawilżajaco-pielęgnacyjny >
14. Molekin B12 x 60 tabl. >
15. Antotalgin Sprey >
zapisz się, a będziesz otrzymywał najświeższe informacje o naszej ofercie
W naszej aptece internetowej nie sprzedajemy leków na receptę.
                    
mastercard visa inteligo przelewy24
Copyright © 2006-2012 e-lek.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone - All rights reserved
bh_inner